english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Tłumiki sportowe

Oprócz standardowej funkcji jaką pełnią zwykłe tłumiki, tłumiki sportowe sprawiają, że samochód będzie wyglądał lepiej, z pazurem. Miłośników miłego warkotu w aucie dodatkowo cieszy głębokie brzmienie wydobywające się z samochodu dzięki zamontowanemu tłumikowi sportowemu.

Dobrze wykonane tłumiki sportowe wykonane z polerowanej stali nierdzewnej, będą pasowały odpowiednio do naszej marki samochodu. Dodatkowo dobrze dobrany tłumik zapewni nam niewielki wzrost mocy w samochodzie ( od 1-3% mocy, w zależności od budowy naszego całego układu wydechowego i dolotowego), jednakże jeśli nie znamy się za dobrze n a naszym silniku i jego parametrach, warto zawsze doradzić się sprzedawcy, ponieważ jak wiele modyfikacji dotyczących silnika oraz układu wydechowego i nieodpowiedni dobór tłumika sportowego może nam zaszkodzić.

Na rynku mamy wiele różnorakich tłumików, wybór odpowiedniego na pewno nie jest prosty, dlatego też zanim zakupimy takowy, najlepiej zadać sobie najpierw pytanie o docelowy wygląd tłumika sportowego, ale także o to jak chcemy aby nasze auto nam „mruczało”. W zależności od budowy tłumików, dźwięki wydawane przez samochody są różnorakie od cichego basu aż po głośny warkot. Pamiętajmy, że montaż tłumika ma również duże znaczenie jeśli chodzi o odgłosy wydawany przez samochód. Tłumiki dedykowane ( czyli firmowo dobrane do marki samochodów) spełniają normy głośności i przeciwciśnień. Większość z nich nadaje samochodowi, ciche basowe brzmienie. Przy montażowych tłumikach odgłos samochodu zależy już tylko od tego, w jaki sposób je zamontujemy.


powrót do listy