english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Sportowe filtry powietrza, czy warto w nie inwestować?

Sportowe filtry powietrza to jeden z najtańszych sposobów tuningowania silnika i jednym z tych skutecznych, widocznych już po zamontowaniu w silniku.
Zadaniem sportowego filtra powietrza jest zapewnienie odpowiedniego, jednostajnego ciśnienia w układzie dolotowym silnika. Dodatkowym plusem założenia sportowego filtra jest oczyszczanie powietrza wlatującego do komór spalania. Dzięki temu silnik nie będzie tracił mocy. Wbrew pozorom filtry powietrza mają duży wpływ na to czy silnik będzie działał zgodnie z oczekiwaniami kierowcy. Mają wpływ na jakość mieszanki, która powstaje w komorze spalania.Jeśli jest zasysane za mało powietrza, mieszanka będzie pozbawiona tlenu, przez co silnik znacznie straci na mocy i momencie obrotowym. Dobrej jakości filtry powietrza wytłumiają również odgłos zasysania powietrza przez silnik, co podwyższa komfort w samochodzie.
Reasumując- sportowe filtry powietrza są zalecane przez wielu mechaników, ponieważ pomijając ich wielofunkcyjność i zbawienny wpływ na prawidłowe działanie silnika, są one stworzone z lepszych materiałów, przez co ich wydajność jest również lepsza.
Zobacz również:
fotele sportowe, kołpaki samochodowe, wycieraczki


powrót do listy