english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Rośnie zainteresowanie Fordem Ka. Nie bez powodu

Godny konkurent Toyoty Aygo i VW Up'a

Pod względem technicznym Ford Ka to na dobrą sprawę połączenie Fiata Pandy z Fiatem 500.

Wiele rozwiązań technologicznych zostało przeniesionych wprost od włoskiego producenta, dzięki czemu auto cieszy się wysoką trwałością oraz niskim kosztem eksploatacji.

Ile kosztuje nowy Ford Ka?

Ford Ka w swojej podstawowej konfiguracji kosztuje nieco ponad 30 tys. złotych. Jak na auto w swojej klasie – Ka zaskakuje całkiem bogatym wyposażeniem. W standardzie jest bowiem metalizowany lakier (razem ze zderzakami, co wcale nie jest takie oczywiste), układ ABS, 4 poduszki powietrzne, a także klimatyzację oraz radio z funkcją MP3.

Dla bardziej wymagających czeka ESC, a także komputer pokładowy oraz kilka innych gadżetów. Za taką przyjemność trzeba dopłacić w salonie ok. 4 tys. złotych.

Za niespełna 38 tys. złotych z salonu Forda można wyjechać Ka z dodatkami w chromie oraz tapicerką z naturalnej skóry – wersja oznaczona przez producenta jako Titanium+.

Nowy Ford Ka spalanie

Właściciele Forda Ka powinni liczyć się, że auto w cyklu mieszanym spala do około 6,5 litra na każde 100 kilometrów – dotyczy podstawowej jednostki benzynowej o pojemności 1,2 l o mocy niespełna 70 KM (spełnia najnowszą rekomendację emisji CO2 Euro 6).

Warto przypomnieć, że pierwotnie Ford Ka był wyposażany w jednostkę wysokoprężną 1,3 l o mocy 75 KM, ale ze względu na stosunkowo wysoki koszt produkcji (co ostatecznie przekładało się także na cenę katalogową dla klienta) został wycofany z oferty.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Ford Ka cieszy także kilkoma ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. Wśród najciekawszych znalazły się m.in.:

-światła z funkcją opóźnionego wygaszania,

-pakiet Connectivity z funkcją telefonowania i odtwarzania muzyki,  

-układ wspomagający kierowcę przy ruszaniu na wzniesieniu.


powrót do listy