english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Pierwsze kroki w tuningu. Od czego zacząć?

Chcąc ulepszyć parametry naszego samochodu, zadajemy sobie zawsze pytanie- co najpierw? Od jakiej modyfikacji powinniśmy zacząć? Zmieniać w aucie możemy wszystko, ale nie wszystko ma sens.

Pierwszą rzeczą jaką warto zrobić to policzenie naszych finansów, ile chcemy wydać na tuning naszego autka i jaka modyfikacja w samochodzie najbardziej nas interesuje. Jeśli już wiemy czego chcemy, warto zapoznać się jakie części są dostępne dla marki naszego samochodu.

Jeśli interesuje nas tuning mechaniczny, który będzie miał na celu zwiększenie parametrów silnika, warto pamiętać, że pierwszym czynnikiem hamującym nasz silnik jest waga auta. Wystarczy zrobić go lżejszym, a już zyskamy parę koni. Można więc na początku zmienić niektóre części nadwozia, takie jak szyby, błotniki czy maski. Ważną modernizacją jest zmiana felg na lżejsze, przy większych felgach ( 16’’-17’’) dobrze pomyśleć nawet o ultralekkich felgach- magnezowych. Przy takich przeróbkach warto zainwestować kilkaset złotych więcej i pozbyć się ciężkich zwykłych foteli samochodowych ( z których niektóre ważą nawet po 20-30 kg )na rzecz lekkich foteli kubełkowych, które najwięcej ważą 10 kg, a przy okazji są bezpieczniejsze. Po takich zmianach, możemy zastanowić się nad głębszą przeróbką już w samym silniku.

Przy przeróbkach wizualnych, możemy zmienić co nam się podoba, możliwości są wręcz nieograniczone. Jednak zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek przeróbki wizualne w naszym samochodzie, pamiętajmy aby były one, przy końcowym efekcie zgodne z wymogami prawnymi ( przede wszystkim zwróćmy uwagę na odstające części aut, m.in. nadkola, oraz kolory lamp – nie mogą one odbiegać od standardów).

We wnętrzu samochodu możemy zmieniać każdą część, zaczynając od tapicerki, gałki skrzyni biegów, zegarów, unikalnych wycieraczek, hamulców ręcznych czy tub ledowych o wszelakiej kolorystyce. Bardziej zaawansowane modyfikacje takie jak montaż wyświetlaczy LCD, odtwarzaczy DVD pochłaniają większe sumy pieniędzy i wymagają od właściciela samochodu czasami oddania swojego auta na jakiś czas do salonu.


powrót do listy