english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Nowy zakład produkcyjny VW jednak powstanie. To pewne

Gdzie powstanie nowa fabryka grupy Volkswagen?

Kolejna fabryka VW powstanie na terenie województwa wielkopolskiego, tj. w okolicach miasta Września. Do końca przyszłego roku powstanie tam duży zakład, za którego rozwój będzie odpowiadał VW Poznań.

Z informacji podanych przez przedstawicieli marki VW wynika, że starostwa Wrześni ostatecznie zaakceptował warunki koncernu i wydał formalną zgodę na budowę nowego zakładu inwestycyjnego.

Wartość całej inwestycji szacuje się na bagatela 3,3 miliarda złotych, a to znacznie więcej niż szacowali analitycy do tej pory. Cały kompleks zajmie powierzchnię ok. 200 hektarów, a na jego ternie powstaną trzy specjalistyczne działy:

-dział lakiernictwa,

-dział produkcyjny (karoseria),

-dział montażowy.

VW ma niespełna 2 lata

Producent zakłada, że nowy zakład produkcyjny w okolicach Wrześni powstanie w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy.

Ze wstępnych szacunków wynika, że cała inwestycja to duża szansa dla specjalistów z regionu i całej Polski – na miejscu zatrudnienie ma znaleźć w sumie około 2,3 tys. pracowników. Tak poczyniony projekt może ostatecznie dać pracę kolejnym 7 tys. osób we wszystkich pozostałych branżach.

Zdaniem przedstawicieli VW Poznań – fabryka będzie korzystała w dużej mierze z polskich dostawców komponentów i podzespołów, dlatego jego inwestycja ma ożywić także sektor mniejszych podwykonawców.

To kolejna duża inwestycja w ramach WSSE

Inwestycja podjęta przez VW to kolejny duży projekt, który powstanie w ramach działalności Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE jest z kolei jedną z podstref aktywnych w WSAG).


powrót do listy