english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Najbardziej awaryjne auta na świecie. WD opublikował nowy raport

W te auta nikt nie chciałby zainwestować

1. BMW M5 [E60]

BMW M5 (E60) znalazło się w niechlubnej czołówce najbardziej awaryjnych aut na świecie. Głównym problemem z jakim nie potrafili poradzić sobie inżynierowie tego 500-konnego sedana jest silnik V10, przez który aż 25% właścicieli musiało przynajmniej 1 w roku odwiedzić ASO.

2. Chrysler 300C [I generacja]

10% wszystkich Chryslerów 300C, które zostały objęte polisą WD borykało się z poważną usterką nie rzadziej raz w ciągu roku. Raport opublikowany przez WD wskazuje jednoznacznie, że podstawowym zarzutem wobec tego modelu był mało odporny na eksploatację układ kierowniczy.

3. Seat Alhambra [I generacja]

W zestawieniu nie zabrakło hiszpańskiego Seata. Rodzinna Alhambra była szczególnie znana z przewlekłych awarii klimatyzacji. Według Warranty Direct – z powodu na awarię tego układu każdego roku przynajmniej 10% wszystkich egzemplarzy musiało odwiedzić serwis.

4. Audi RS6 [C5]

Audi RS6 zasłynęło z kiepskiego zawieszenia. Warranty Direct oceniło, że znaczna część właścicieli tego usportowionego sedana (ok. 40%) musiało z tego powodu odwiedzić ASO nie rzadziej niż raz w roku.

5. Fiat Multipla [I generacja]

Multipla okrzyknięta przez jeden z brytyjskich tygodników motoryzacyjnych jako najbrzydszy samochód świata trafiła także do zaszczytnego rankingu najbardziej awaryjnych aut w historii. Przeszło jedna czwarta wszystkich egzemplarzy produkowanych do 2004r. miało poważne usterki układu hamulcowego.

6. Mercedes R [pierwsze roczniki]

Mercedes R zawdzięcza sobie wysoką pozycję za regularnie pojawiające się awarie elektryczne wybranych podzespołów. Uwaga: usterki pojawiały się szczególnie często w egzemplarzach z pierwszych lat produkcji.


powrót do listy