english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Montaż lamp do jazdy dziennej: od czego zacząć?

Dobrej klasy lampy do jazdy dziennej warto kupić od sprawdzonego sprzedawcy – tego typu produkty powinny posiadać homologację oraz odpowiednie oznaczenia.

 Gdzie można zamontować lampy do jazdy dziennej?

Zakupiony zestaw lamp do jazdy dziennej warto przymierzyć do dolnej części zderzaka i znaleźć w nim odpowiednie miejsce do montażu; na ogół będzie nim tzw. maskownica. Warto przy tym pamiętać, że lampy do jazdy dziennej powinny trafić na zderzak na odpowiedniej wysokości.

Ustawodawca określa to w następujący sposób:

-nie wyżej niż 1500 milimetrów od podłoża,

-nie niżej niż 250 milimetrów od podłoża,

-nie więcej niż 400 milimetrów od tzw. bocznego obrysu samochodu.

 Jednocześnie odległość między lampami nie może być mniejsza nić 600 milimetrów.

 Instalacja lamp DRL w praktyce

 Na etapie montażu lamp warto zapoznać się z dołączoną do zestawy instrukcją i upewnić się, że w opakowaniu znalazły się wszystkie niezbędne elementy, które wykorzystamy do montażu.

Krok 1: montaż lamp na maskownicy

Uchwyty lamp DRL powinny zostać przykręcone do maskownicy, a same przewody zasilające poprowadzone w możliwie bezpieczny sposób tak, aby nie miały bezpośredniego kontaktu z ruchomymi elementami podwozia.

Krok 2: wpięcie do instalacji elektrycznej

Wyprowadzone przewody świateł do jady dziennej należy podłączyć do zasilania akumulatorowego i wpiąć specjalny moduł do wiązki odpowiedzialnej za światła pozycyjne (do modułu wprowadza się kabel odpowiedzialny za pracę świateł DRL).

Czy lampy DRL rzeczywiście obniżają poziom spalania?

Badania dowodzą, że lampy DRL pozwalają na obniżenie spalania samochodu osobowego średnio o 0,5 l na 100 kilometrów. Przyjmując, że każdego roku użytkownik przejeżdża 10,000 kilometrów, w jego portfelu zostaje równowartość baku o pojemności 50 litrów. 5,20 zł za 1 litr benzyny bezołowiowej * 50 = 260 złotych.


powrót do listy