english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Kradzież kołpaków: jak się przed nią uchronić?

Kołpaki mają realną wartość dla złodzieja

W zależności od wybranego producenta, modelu oraz sposobu wyprofilowania, komplet kołpaków to koszt od kilkudziesięciu do nawet około 200-500 złotych.Dużym zainteresowaniem złodziei cieszą się nie tylko firmowe modele popularnych marek, np.: VW, Opel, Skoda itd., ale i indywidualne projekty wybierane w sklepach z akcesoriami do tuningu optycznego.

Sposób 1: wykorzystaj plastikową opaskę

Jednym z powszechnie stosowanych sposobów na zabezpieczenie auta przed kradzieżą kołpaków są plastikowe opaski zaciskowe. Wykorzystywane głównie do spinania przewodów elektrycznych mogą posłużyć jako dobre zabezpieczenie przed nieprzygotowanym złodziejem. Uwaga: plastikowa opaska to także dobry sposób na usztywnienie kołpaku i niedopuszczenie do jego ewentualnego obluzowania np. przy okazji uderzenia w krawężnik. Precyzyjne odcięcie obejm bez zarysowania powierzchni bywa trudne nawet, jeśli w ręce mamy duże nożyczki. Na wyposażeniu każdego kołpaka powinny być 2-4 opaski. Oczywiście – ich zamontowanie nie gwarantuje 100-procentowego zabezpieczenia, ale jest jednym z powodów, dla których potencjalny złodziej nie zerwie go w krótkim czasie z felgi, a kilkuminutowa praca nad każdym z nich może go na dobre zniechęcić.

Sposób 2: oznaczenie kołpaków markerem

Skuteczną techniką, która może zniechęcić złodzieja do kradzieży kołpaków jest ich oznaczenie np. trwałym markerem po wewnętrznej stronie o numer rejestracyjny samochodu lub jakikolwiek inny trudny do usunięcia znak. Osobom, które szczególnie obawiają się kradzieży kołpaków polecamy naniesienie ewentualnych grawerów bezpośrednio na stronie wierzchniej, ale w możliwie nieinwazyjny sposób.

Sposób 3: polisa ubezpieczeniowa

Polisa ubezpieczeniowa AC to koszt od kilkuset do nawet kilku tys. złotych, ale gwarantuje całościowe zabezpieczenie wszystkich elementów nadwozia i dodatkowych akcesoriów, a w tym m.in. kołpaków.


powrót do listy