english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Kilka słów o tuningu optycznym.

Obecnie wielu młodych ludzi spieszy się ze zdaniem prawa jazdy, tak aby zdążyć przed zmianą procedur w tym zakresie, które mają nastąpić w Polsce już niebawem. Osoby, które dopiero co zdały ten egzamin już myślą o zakupie swojego własnego auta. Zazwyczaj jest to używany samochód. Wielu młodych kierowców po nabyciu takiego samochodu od razu chce go przerobić tak, aby jego wygląd im odpowiadał, a niekiedy nawet po to, aby wyróżniał się on spośród innych na polskich drogach. Niektórzy chcą pomalować auto w różne kolorowe motywy, wyposażyć je w alufelgi oraz sportowy tłumik zamiast fabrycznego. Silnika, jak również pozostałego sprzętu znajdującego pod maską lub wewnątrz samochodu, nie zamierzają zazwyczaj wtedy w ogóle ruszać. Lepiej tego nie robić samemu, jeśli nie jest się fachowcem w tej dziedzinie. Bardziej niż na poprawieniu osiąganej maksymalnie prędkości jazdy, interesuje młodych często wygląd ich auta, czyli żeby było ono takie, aby czuli się w nim komfortowo. Pewnie po przeprowadzeniu takiego tuningu optycznego wielu kierowców i pieszych będzie z podziwem albo przynajmniej ze zdziwieniem patrzyło w stronę jadącego takim autem, gdy znajdzie się na drodze.

Inną formą tuningu optycznego może być zrobienie sobie kolorowych szyb oraz reflektorów. Oczywiście, wszystko musi być zgodne z prawem i widoczne, aby nie stwarzać zagrożenia na drodze. Dzięki wyżej wymienionym przeróbkom o takim samochodzie będzie huczało w całym mieście. Może on być nawet unikatowy, jeśli nikt inny nie wprowadzi takich zmian w swoim aucie, a o to często chodzi. Samochód trzeba przerobić w specjalistycznej firmie, która dobrze wie, na czym polega profesjonalny tubing optyczny.

Wiele osób, widząc tak zmodyfikowane auto, może stwierdzić, że będzie zalatywało wsią. Nawet używa się określenia „wiejski” na tuning optyczny, który jest przesadzony. Dotyka ono zazwyczaj kierowców, którzy stosują nalepki na swoim samochodzie, albo takich, którzy próbują upodobnić swoje auto kiepskiej marki do samochodu drogiego.

Zobacz również:

HID, DRL, światła do jazdy dziennej, kołpaki samochodowe

 


powrót do listy