english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Jakie kołpaki do samochodu? Odpowiadamy na pytanie klienta

Jak dobrać kołpaki do auta?

Ostateczny wybór kołpaków do samochodu nie jest trudny. Na rynku dostępne są zarówno standardowe komplety oferowane przez producentów, jak i indywidualne projekty dystrybuowane przez wiodące sklepy z akcesoriami motoryzacyjnymi.

1. Rozmiar felgi stalowej

Podstawowym kryterium przy wyborze kołpaków jest sama średnica stalowej felgi. W samochodach osobowych do 3,5 tony stosuje się na ogół zakres od 13 do 17'. Rozmiar felgi można odczytać na samej oponie i tak np. model oznaczony wzorem 205/55R16 oznacza, że mamy do czynienia z 16'. Trzy ostatnie cyfry oznaczają rozmiar felgi, w naszym przypadku R16.

2. Sposób mocowania kołpaków

Nie bez znaczenia jest także sam sposób mocowania kołpaków:

-montaż do śrub utrzymujących koło: do tej kategorii należą przede wszystkim kołpaki dostarczane przez producentów aut; komplet kołpaków dopasowuje się do rozstawu oraz liczby śrub mocujących koło.

-montaż na tzw. pierścieniu dociskowym: uniwersalne zastosowanie, które stosuje się zarówno w przypadku tańszych, jak i droższych kołpaków. Ze względu na prosty montaż, tego typu konstrukcje cieszą się dużą popularnością wśród wielu kierowców.

Czym czyścić kołpaki samochodowe?

Czyszczenie kołpaków samochodów nie sprawia szczególnych trudności. Osad z tarcz hamulcowych, który osiada na ich powierzchni, a także błoto oraz wszystkie inne zanieczyszczenia można usunąć korzystając z myjki ciśnieniowej z dodatkiem delikatnego detergentu. Właściciel kołpaków nie powinien z kolei sięgać po preparaty wykorzystywane do odtłuszczania alufelg, ani innej chemii, do produkcji której wykorzystuje się m.in. alkohol.


powrót do listy