english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Jaki fotel sportowy do auta? Bezpieczeństwo to podstawa

Czym różni się fotel sportowy od zwykłego?

1. Bezpieczeństwo: fotele kubełkowe gwarantują odpowiednią wytrzymałość w nawet najbardziej wymagających warunkach. Poza tym, wybrane modele skutecznie usztywniają głowę kierowcy minimalizując ryzyko uszkodzenia karku podczas poważnych kolizji drogowych.

2. Komfort prowadzenia samochodu: wykonane z wysokiej jakości komponentów fotele sportowe zapewniają spodziewane trzymanie ciała w zakrętach. Głębokie wyprofilowanie poprawia wrażenia jezdne i ułatwia integrację z pojazdem oraz aktualną sytuacją na drodze.

Budowa i rodzaje dostępnych na rynku foteli sportowych

Ze względu na budowę, fotele sportowe dzielimy na kilka podstawowych kategorii:

• fotel kubełkowy rurowy: mało popularne rozwiązanie ze względu na 20-kilogramową masę. Chociaż mogą posiadać homologację FIA, dziś nie są już wykorzystywane w zastosowaniach profesjonalnych.

• fotel kubełkowy z włókna szklanego: stosunkowo tanie, ale jednocześnie wytrzymałe konstrukcje. Ich masa to na ogół 1/3 fotela rurowego. Odlewane z formy - jednoczęściowe, bez regulowanego oparcia.

• fotel kubełkowy z włókna węglowego/kevlaru: fotele do zastosowań profesjonalnych. Znacznie lżejsze i wytrzymalsze od modeli z włókna szklanego.


powrót do listy