english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Jak często wymieniać wycieraczki w aucie? Wskazówki naszego zespołu

Dwa powody, dla których warto dbać o wycieraczki

1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zużyte pióra wycieraczek nie tylko negatywnie wpływają na komfort jazdy, ale i zasadniczo ograniczają widoczność podczas trudnych warunków atmosferycznych, a w skrajnych wypadkach mogą być realnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drodze.

2. Niższe koszty eksploatacji

Stare wycieraczki mogą być przyczyną powstawania trudnych do usunięcia rys na szybie, co naraża właściciela auta na dodatkowe koszty. Przypomnijmy, że wymiana szyby czołowej to koszt od ok. 400-500 złotych do nawet kilku tys. zł.

Pióra wycieraczek wymieniaj przynajmniej dwa razy w roku

Niezależnie od sposobu eksploatacji auta – pióra wycieraczek (lub całe wycieraczki, jeśli mówimy o tzw. wycieraczkach bezszkieletowych) warto wymieniać przynajmniej dwa razy w roku: przed pierwszym śniegiem i po ustąpieniu ostatnich mrozów.

Częstsze wymiany są wskazane w sytuacjach, kiedy zużycie wycieraczek jest już dostrzegalne, np. kiedy:

-wycieraczki w charakterystyczny sposób przeskakują po powierzchni,

-występuje wyraźny dźwięk (pisk) przy kontakcie pióra wycieraczki z szybą,

-wycieraczki niedokładnie zbierają wodę;występuje wyraźne smużenie.

Stalowe wycieraczki są szczególnie narażone na rdzę; dostrzeżenie ogniska korozji to znak, że cały komplet powinien być wymieniony na nowy tak szybko, jak to możliwe.

Pióra wymieniamy także w niestandardowych okolicznościach, np. jeśli szyba została zatłuszczona podczas ostatniej wizyty w myjni samochodowej (woskowanie auta na gorąco powinno odbywać się zawsze z podniesionymi wycieraczkami).

Skrobaczka to nie tylko zagrożenie dla szyby, ale i wycieraczek

Zimą warto pamiętać o stosowaniu odmrażaczy w płynie. Standardowe metody usuwania szronu i lodu z szyby czołowej może skończyć się trwałymi rysami na powierzchni szyby, a w konsekwencji powodować także przyspieszoną eksploatację piór wycieraczek.


powrót do listy