english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Czyszczenie felg stalowych i aluminiowych. Sprawdź, jak się do tego zabrać

Pamiętaj o regularnej pielęgnacji obręczy samochodowych

Czyszczenie felg aluminiowych

 Felgi aluminiowe warto wstępnie spłukać wodą pod ciśnieniem w trybie spłukiwania czyszczenia proszkiem z mikrogranulkami. W ten sposób pozbędziesz się piachu, pyłu oraz innych luźnych osadów zalegających na powierzchni. Zanim jeszcze obręcz wyschnie nałóż na nią specjalny środek do czyszczenia felg. Pamiętaj, że każdy taki detergent jest silną substancją chemiczną, więc jeśli nie musisz – korzystaj z nieco słabszych produktów (sięgaj tylko po rekomendowane środki wiodących producentów w swoich kategoriach, np. K2).

Warto wiedzieć: większość środków do czyszczenia felg aluminiowych jest bezpieczna dla ogumienia samochodowego oraz samego lakieru.

Spieniony środek należy pozostawić na alufeldze przez kilka minut, a następnie spłukać wodą.

Ewentualne zanieczyszczenia jakie mogą pozostać na alufeldze to smoła z nieodpowiednio zabezpieczonego przez drogowców asfaltu – do tego potrzebujesz już bardziej specjalistycznych detergentów, które kupisz w dobrych sklepach motoryzacyjnych (usunięcie smoły możesz zlecić także dobrej klasy specjalistom w myjni ręcznej).

Czyszczenie felg stalowych

Czyszczenie felg stalowych nie wymaga specjalnych starań od użytkownika. Powinieneś zadbać przede wszystkim o usunięcie podstawowych zanieczyszczeń. Również możesz wykorzystać do tego myjkę ciśnieniową – o obręcze stalowe dbaj szczególnie zimą, kiedy są szczególnie narażone na wżery z zalegającej soli.

Pamiętaj też o plastikowych kołpakach. Zdemontuj je z kół, wyczyść szamponem lub innym delikatnym detergentem. Do trudno dostępnych miejsc dotrzesz szczoteczką do rąk. Do czyszczenia kapsli możesz wykorzystać także pastę do zębów, która doskonale usuwa osady i ma niewielkie właściwości ścierne.


powrót do listy