english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Ceny nowego Audi TT pozytywnie zaskakują. Znamy szczegóły

Nowe Audi TT: ceny

 Z oficjalnych danych do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że nowe Audi TT to koszt przynajmniej 160 tys. złotych. W swojej podstawowej konfiguracji auto wyposażono w zwykłą skrzynię manualną i napęd na jedną oś.

Bardziej wymagający klienci powinni przygotować się na wydatek na poziomie niespełna 184 tys. złotych. W tej cenie możemy liczyć już na napęd na cztery koła, a także automatyczną skrzynię biegów oraz jednostkę napędową o mocy 230 KM.

W odpowiedniej konfiguracji – Audi TT może kosztować nawet ok. 300 tys. złotych.

Nowości w porównaniu do poprzedniej generacji

Najnowsze Audi TT, które kilka dni temu trafiło do sprzedaży także w Polsce niesie ze sobą zupełnie nowe doświadczenia wizualne. Sylwetka przypomina dziś zminiaturyzowany model R8 z charakterystycznymi lampami typu LED oraz znacznie lepiej wyprofilowanym grillem.

Pod względem gabarytów - nowe Audi TT nie uległo specjalnym zmianom; aktualna generacja jest szersza o zaledwie 10 milimetrów.

Większych zmian doczekało się za to osadzenie samego fotela kierowcy, który położony jest precyzyjnie między obiema osiami, dzięki czemu auto pewniej zachowuje się w zakrętach przy wyższej prędkości.

Jakie silniki trafiły do nowego Audi TT?

Producent podał już przekrój jednostek napędowych, jakie trafiły do nowego TT:

Silniki benzynowe

Najtańsze wersje nowego TT zostały wyposażone w jednostki benzynowe i pojemności 2,0 l z turbo oraz bezpośrednim wtryskiem (2,0 TFSI). Silnik dysponuje mocą 230 KM, który pozwala na osiągnięcie pierwszych 100 km/h w czasie nieco ponad 5 sekund. Dla najbardziej wymagających jest także silniejsza wersja 2,0 TFSI o mocy 310 KM.

Silniki wysokoprężne

Pod maską nowego TT wylądował tylko 1 silnik wysokoprężny: 2,0 TDI i mocy 184 KM.


powrót do listy