english
polski
Tuning , fotele sportowe, wycieraczki, kołpaki samochodowe - jacky
Akcesoria samochodowe Akcesoria samochodowe
katalog 2015/2016

Wiadomości

Akcesoria tuningowe

Akcesoria tuningowe to droga do wymarzonego efektu 


Tuning samochodowy jest dwojako odbierany przez ludzi. Dla jednej grupy będzie to zwykłe przerabianie aut dla mody i lansu, a dla innych będzie sposobem na wyrażenie własnego ja, pokazanie swojej indywidualności. Niezależnie od celu jaki przyświeca tuningowi , jedno jest pewne, bez akcesoriów tuningowych osiągnięcie upragnionego efektu nie będzie możliwe. Akcesoria tuningowe w tuningu mechanicznym Cele jaki ma zostać osiągnięty przez tuning mechaniczny to zwiększenie mocy silnika i momentu obrotowego silnika samochodowego. Żeby to osiągnąć są potrzebne akcesoria tuningowe związane z różnego rodzaju modyfikacjami silnika, układów napędowego i paliwowego, jak również zmiana podwozia. Użyte do tych modyfikacji akcesoria tuningowe pozwolą na osiągnięcie dużych przyspieszeń i prędkości.

 

Akcesoria tunnigowe dla bezpieczeństwa 

Tuning mechaniczny, którego celem jest zwiększenie prędkości pojazdu wymaga zainstalowania akcesoriów tuningowych, związanych z bezpieczeństwem. Ich zakres zależy od rozwagi kierowcy, przeznaczenia auta oraz zasobności portfela. Akcesoria tuningowe, które zwiększają bezpieczeństwo kierowcy to na przykład pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, sportowe siedzenia bądź klatka wewnątrz kabiny, która zapobiega zgnieceniu. Akcesoria tunnigowe to również gaśnice, dodatkowe oświetlenie a także mniejsza od standardowej kierownica, która ułatwia panowanie nad pojazdem. 


Akcesoria tuningowe, a wrażenia optyczne 

Wszystkie działania, których celem jest poprawa wyglądu samochodu są nazywane tuningiem optycznym. Nie chodzi tutaj tylko o zmianę malowania, bo to jest tylko uzupełnienie. Mówiąc o tuningu optycznym mamy na myśli akcesoria tuningowe, które zmieniają stylistykę modelu auta. Do akcesoriów tuningowych związanych z tuningiem optycznym możemy zaliczyć oryginalne reflektory – ksenony, kolorowe klosze, oryginalne końcówki wydechów o różnych kształtach. Sportowy tłumik to także akcesoria tuningowe optyczne. Najpopularniejszą modyfikacją i najczęściej szukanymi akcesoriami tuningowymi są alufelgi, które zastępują te stalowe. Ich zastosowanie w znaczny sposób zmieniają wygląd auta i umożliwiają zamontowania szerszych opon. Przy zmianie opon na sersze może nastąpić dysproporcja między tyłem a przodem. Żeby złagodzić to możemy zastosować progi, które trzeba dobierać pod kątem również dróg. Rynek akcesoriów tuningowych jest bardzo duży, co daje szeroki wachlarz możliwości ulepszania aut. Jednak tak nasycony rynek powoduje, że bardzo szybko możemy stracić dobry smak tych modyfikacji. A między wspaniałym wyglądem, który budzi zazdrość, a kiczem jest bardzo cienka granica. Chcąc tego uniknąć zajrzyj do sklepu internetowego Jacky.pl. Znajdziesz tam bogatą ofertę akcesoriów tuningowych w atrakcyjnych cenach.


powrót do listy